Proste patenty na znalezienie pracy

Po Podrozy — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

Nie szukaj pracy na o¶lep i nie marnuj ¿adnej okazji na jej zdobycie. Oto 9 regu³, których trzeba przestrzegaæ, by pokonaæ innych w walce o posadê.

1. "Nie ograniczaj siê do og³oszeñ prasowych - coraz wiêcej firm umieszcza informacje o poszukiwaniu kandydatów do pracy na swoich stronach www lub w serwisach internetowych po¶wiêconych pracy.

2. Korzystaj z wszelkich mo¿liwo¶ci dotarcia do potencjalnego pracodawcy. Z³ó¿ swoj± aplikacjê, nawet je¶li aktualnie nie ma odpowiedniego dla Ciebie og³oszenia. Pracodawcy lub dyrektorzy personalni do¶æ czêsto spotykaj± siê z osobami, które ich zainteresuj±, nawet je¿eli w chwili obecnej nie maj± wolnych etatów.

3. Zastanów siê, co tak naprawdê chcia³by¶ w ¿yciu robiæ, zanim zaczniesz przegl±daæ og³oszenia rekrutacyjne, co Ciê poci±ga, interesuje, fascynuje. Spróbuj (wiemy, ¿e to trudne) okre¶liæ swoje mocne i s³abe strony - to pomo¿e podj±æ decyzjê, czy warto po¶wiêciæ swój czas (pracodawcy równie¿) na spotkanie w sprawie zatrudnienia.

4. Dowiedz siê czego¶ o firmie, która Ciê zainteresowa³a, oraz o samym stanowisku, zanim podejmiesz decyzjê o wys³aniu aplikacji do pracodawcy. Byæ mo¿e oka¿e siê, ¿e filozofia i sposób dzia³ania firmy i zakres zadañ zupe³nie odbiegaj± od Twoich wyobra¿eñ i oczekiwañ. Zaoszczêdzisz czas i oszczêdzisz sobie stresu zwi±zanego z rekrutacj±.

5. Postaraj siê, aby Twój ¿yciorys (curriculum vitae) i list motywacyjny wyró¿nia³y siê na tle innych, które prawdopodobnie otrzyma³ pracodawca - wskazówki, jak je napisaæ znajdziesz w innych artyku³ach na naszej stronie internetowej.

6. Opisz dok³adnie swoje do¶wiadczenia i obowi±zki na poprzednich stanowiskach pracy. Te same nazwy stanowisk mog± w ró¿nych firmach znaczyæ co¶ zupe³nie innego. Opisz swoje osi±gniêcia i sukcesy.

7. Na spotkaniu b±d¼ przygotowany nie tylko na rozmowê. Mo¿esz dostaæ testy lub zadania do wykonania. Nawet je¶li wydadz± Ci siê niedorzeczne, ka¿de z nich potraktuj powa¿nie.

8. Zaskocz ich wiedz± na temat funkcjonowania przedsiêbiorstwa. Dowiedz siê, czym siê firma zajmuje, ile ma oddzia³ów/fabryk, co sprzedaje/produkuje. ¬róde³ informacji jest wiele: prasa, strony www lub call center firmy, grupy dyskusyjne, placówki firmy. Mo¿esz odwiedziæ firmê jako potencjalny klient. Mo¿esz kupiæ jej produkt - ocenisz jego jako¶æ, sposób sprzeda¿y. Im wiêcej wiesz o firmie, tym ³atwiej bêdzie Ci podj±æ decyzjê i tym ³atwiej przekonasz pracodawcê, ¿e jeste¶ w³a¶nie t± osob±, której poszukuje.

9. Nie zra¿aj siê niepowodzeniami: ka¿da rozmowa, ka¿de spotkanie to kolejne, bardzo wa¿ne, nowe do¶wiadczenie. Im wiêcej rozmów bêdziesz mia³ za sob±, tym mniejsze stres i zdenerwowanie na kolejnym spotkaniu rekrutacyjnym. Nie za³amuj siê odrzuceniem. Decyzja o zatrudnieniu kogo¶ innego to nie negatywna ocena Twojej osoby - zarówno jako cz³owieka, jak i jako potencjalnego pracownika. To tylko informacja, ¿e kto¶ by³ lepszy. Przyrównaj to do igrzysk olimpijskich - w ka¿dej konkurencji startuj± najlepsi sportowcy ¶wiata, ale z³oty medal jest tylko jeden."

Do punktu 5, gdzie¶ mi siê zapodzia³y wzory cv jak znajdê to wrzucê



No dobre rady, w wielu przypadkach skuteczne przyznaje.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • upanicza.keep.pl
  •  

    Powered by WordPress dla [Po Podrozy — strony, Obrazki i wiele wiÄ™cej na WordPress]. • Design by Free WordPress Themes.