eRepublik

Po Podrozy — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

Do³±cz do niezwykle rozbudowanej gry MMO - Erepublik. Stañ siê obywatelem e¦wiata. Zamieszkaj w jednym z wirtualnych regionów, które nale¿± do ePañstw (odpowiedników realnych pañstw). Wybierz jeden z ponad 40 krajów takich jak m. in. ePolska, eNiemcy, eSzwecja, eUSA, eBrazylia, eChiny, czy jednym z wielu innych. Zrób karierê w polityce, biznesie, lub w wojsku. Do³±cz do tej gry, bêd±cej odwzorowaniem prawdziwego ¿ycia.

Rozwiñ swoj± postaæ w jednym z trzech zró¿nicowanych kierunków:

1) Biznes:

a) Zostañ pracownikiem, zarabiaj pieni±dze za codzienn± prace i wydawaj je na jedzenie, prezenty, broñ, dom lub odk³adaj i inwestuj!

b) Za³ó¿ w³asna firmê w jednej z 10 bran¿ i zostañ jej mened¿erem. Wytwarzaj materia³y takie, jak oil(ropa), grain(pszenica), wood(drewno), iron(¿elazo), lub przetwarzaj je w produkty codziennego u¿ytku - food(jedzenie), gifts(prezenty), weapons(broñ), tickets(bilety). Je¶li zechcesz, zaopatrz rodaków w domy (houses) a regiony w szpitale (hospitals). Sam ustatlaj ceny za swoje produkty oraz wysoko¶æ pensji swoich pracowników. Spraw, by byli szczê¶liwi, a twoja firma rozkwita³a na rynkach przeró¿nych pañstw!

c) Rozkrêc biznes walutowy! Wykorzystaj niezwykle rozbudowany system inflacji, oraz warto¶ci danej waluty w stosunku do z³ota w Erepublik. Zarób grub± kasê kupuj±c taniej i sprzedaj±c dro¿ej. (Ka¿de pañstwo ma w³asn± walutê, oprócz tego wystêpuje z³oto przeliczane na ka¿d± walutê osobno zale¿nie od ilo¶ci waluty na rynku.)

2) Polityka (To bardzo ciekawy aspekt gry):

a) Zostañ cz³onkiem partii, promuj j± i wspieraj. Gdy partia zdobêdzie miejsca w sejmie, wystartuj na senatora. Zmieniaj ustawy, kszta³tuj podatki, utalaj krus waluty, wpieraj nowych graczy w swoim ePanstwie!

b) Za³ó¿ w³asn± partie polityczna. U³u¿ dobry plan, werbuj cz³onków, zdobywaj wyborców. W czasie wyborów zdobywaj g³osy i miejsca w parlamencie.

c) Jako szef partii wyst±p w comiesiêcznych wyborach i zostañ prezydentem. Proponuj ustawy, twórz pakty militarne oraz wypowiadaj wojny, kiedy to konieczne. Wspomó¿ nasz± ePolskê!

3) Wojsko:

Zostañ ¿o³nierzem! Zdobywaj kolejne awanse. Dojd¼ do stopnia genera³a i stañ na czele armii. Bierz udzia³ w walkach wyzwoleñczych. Zarabiaj pieni±dze na wojnach. Zatrudnij siê jako ¿o³nie¿ w swoim kraju lub zostañ najemnikiem i bierz udzia³ w konfliktach na ca³ym ¶wiecie!

eRepublik jest zupe³nie nowym wcieleniem gier MMO przez przegl±darkê. Pozosta³e gry przegl±darkowe nie ró¿ni± siê znacznie od siebie, we wszystkich chodzi o to samo, wybuduj wiochê, zniszcz przeciwnika, a my zrobimy za jaki¶ czas reset i od nowa. Otó¿ eRepublik odbiega od tej idei znacznie, mimo i¿ nie ma chodz±cych oddzia³ów i kr±¿±cych karawan wci±¿ jeste¶my zajêci gdy¿ wszystkie te zadania wykonujemy osobi¶cie! Gry takie jak Plemiona czy tez Ogame nie wci±gnê³y mnie tak bardzo jak eRepublik. Plemiona czy te¿ np. Ogame znudzi³y mi siê bardzo szybko w eRepublik gra ju¿ prawie rok. Oczywi¶cie jest to moja opinia, a na pewno s± gracze którzy maj± podobne zdania.

¦wiat eRepublik
Idea gry jest bardzo prosta. Dzisiejszy ¶wiat jest szczelnie podzielony na pañstwa.. Nasza Polska znajduje siê w Europie ¶rodkowej graniczy z Niemcami, Bia³orusi±, Czechami, Ukrain±, Litw±, Rosj± oraz S³owacj±. Polskê w wiêkszo¶ci zamieszkuj± Polacy, nasza aktywno¶æ wp³ywa na ró¿ne "tryby" pañstwa. Pracowici Polacy wp³ywaj± na PKB, je¶li ludzie chodz± masowo na pobór oraz ucz± siê sztuk walki czy te¿ strzelania wp³ywaj± na si³ê naszego kraju. Chodzimy na wybory, wybieraj±c tam w³adzê która bêdzie zarz±dzaæ pañstwem , a zarazem reprezentowaæ nas za granic±.

Teraz te urywki naszego ¿ycia przenie¶my do wirtualnego ¶wiata. No tak za pewne nasuwa siê wam pytanie "Jak?". Otó¿ gra eRepublik stworzona zosta³a w³a¶nie w tym celu. ¦wiat w grze wygl±da bardzo podobnie do naszego realnego ¿ycia. To my tworzymy nasz wirtualny kraj, to my jeste¶my wirtualnymi polakami, to my tworzymy gospodarkê w naszym wirtualnym pañstwie i to my tworzymy siln± wirtualn± Polskê. Inaczej mówi±c, gra wydaje siê "trudna" czy tez mega rozbudowana, lecz jest to kompletna bzdura. Gra jest prosta, a zarazem jej funkcje oferuj± bardzo ciekaw± rozrywkê która odzwierciedla nasze realne ¿ycie. Jako Obywatel wirtualnego kraju masz ró¿ne kierunki "wykszta³cenia" swojego obywatela
Pracuj±c zarabiasz na chleb oraz inne produkty niezbêdne do aktywnego ¿ycia.
Trenuj±c zdobywasz si³ê, czyli wzmacniasz swój kraj.
Pisz±c artyku³y, informujesz ludzi np. o aktualnych wydarzeniach w wirtualnym kraju czy te¿ ¶wiecie, stajesz siê redaktorem.
Udzielaj±c siê politycznie, czy te¿ startowaæ np. w wyborach parlamentarnych lub prezydenckich stajesz siê politykiem.
Co prawda Twoja dzia³alno¶æ poprzez funkcje które oferuje sama gra mo¿e byæ jedynie ma³± cegie³k± do budowy silnego kraju, albo wrêcz przeciwnie, przez swoje dzia³ania zrujnowaæ swój kraj czy te¿ region.

Tak jak inne gry przegl±darkowe eRepublik swoj± mechanik± nie oferuje niesamowitych mo¿liwo¶ci, to przez osadzenie siê w ¶wiecie realnym oraz mo¿liwo¶æ interakcji miêdzy graczami stwarza niesamowite pole do popisu inwencji u¿ytkowników. Co prawda nie widaæ tego na pierwszy rzut oka w samej grze, ale wystarczy wej¶æ chocia¿by na Polski serwis eRepublik.com.PL | Polskie Centrum eRepublik który jest po¶wiêcony Polskiemu spo³eczeñstwu w eRepublik, aby zobaczyæ to drugie dno rozgrywki. Pasjonuj±ce dno, jakkolwiek by to nie brzmia³o.

Liczebno¶æ pañstwa w tej grze jest niezwykle wa¿na. To w³a¶nie ilo¶æ graczy w du¿ej mierze determinuje si³ê narodu, oczywi¶cie nie zawsze, poniewa¿ ma³a grupa która jest dobrze zorganizowana jest w stanie obroniæ siê przed niezorganizowan± mas±. Dlatego w Polsce pojawi³o siê Wojsko Polskie które mo¿na by powiedzieæ jest wojskiem zawodowym. Pobór jest dobrowolny, ale niestety ³atwo do Wojska Polskiego nie jest siê dostaæ ze wzglêdu na wymagania jakie Minister Obrony Narodowej stawia obywatelom.

Do propagowania idei w¶ród obywateli zak³ada siê partie polityczne, pisze artyku³y czy te¿ dyskutuje siê na forach internetowych. Fora s± niezwykle wa¿n± platform± komunikacji miêdzy rz±dz±cymi, a obywatelami. To na nich miêdzy innymi s± debaty kongresmenów np. na temat ustaw. Polityka w tej grze jest niezmiernie ciekawa, a czasem wrêcz kontrowersyjna. Politycy jak w w ¿yciu k³óc± siê o swoje racje, ale w czasie kryzysu czy te¿ wojny potrafi± otworzyæ oczy i dzia³aæ razem. To politycy dbaj± o nasz kraj, stosunki miêdzy narodowe oraz sojusze które s± podpisywane. O tym ¿e gracze skwapliwie wykorzystuj± te wszystkie mo¿liwo¶ci które mechanika gry nam nie oferuj± mo¿e ¶wiadczyæ miêdzy innymi fakt powstania dwóch wielkich sojuszy PEACE i ATLANTIS które ci±gle ze sob± rywalizuj± i prowadz± bitwy.

Jednak¿e aby to wszystko piêknie dzia³a³o w e¦wiecie musi byæ co¶ jeszcze, co¶ co scala graczy i pozwala im ¿yæ. Sk±d siê bierze ¿ywno¶æ? Od graczy. A sk±d broñ? Tak¿e. Ka¿da jednostka surowca jest wydobyta czy zebrana w³a¶nie przez którego¶ z graczy. £±cz± siê oni w firmy, które dostarczaj± produkty na rynek zaczynaj±c od chleba przez bi¿uteriê a¿ po domki jednorodzinne i rozbudowane systemy obronne! Ka¿dy obywatel mo¿e pracowaæ w bran¿y jakiej siê czuje najlepiej. Kiedy jednak uznamy, ¿e mamy do¶æ gotówki i trzeba j± zainwestowaæ to mo¿emy za³o¿yæ w³asn± firmê, dwie.. czy te¿ ca³± korporacjê i staæ siê rozpoznawaln± postaci± ekonomicznego e¦wiata. Dla ryzykantów lubi±cych adrenalinê zwi±zan± z obrotem gotówki eRepublik przygotowa³ swoist± gie³dê walutow±. Ka¿dy kraj w e¦wiecie ma swoj± w³asn± walutê przeliczaln± na z³oto. Nie jeden z graczy wzbogaci³ siê graj±c na gie³dzie.

Gra eRepublik dostarcza nam rozrywki ekonomicznej, politycznej czy militarnej i tylko od nas zale¿y jak wesprzemy swój eKraj!

www.erepublik.com
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • upanicza.keep.pl
  •  

    Powered by WordPress dla [Po Podrozy — strony, Obrazki i wiele wiÄ™cej na WordPress]. • Design by Free WordPress Themes.